Tėvų supergalia

Tėvams | 0 comments

Jei turite šią galią, vaikas noriai jūsų klausys. Jei ją prarasite, jokia auklėjimo technika jos nekompensuos. Ši jūsų „supergalia“ yra stiprus prieraišumo ryšys su savo vaiku. Tai esminis veiksnys, lemiantis jūsų galią auklėti, mokyti ir daryti teigiamą įtaką savo atžaloms.

Gordon Neufeld knygoje „Nepraraskime savo vaikų“ rašo, kad ši natūrali tėvų galia auklėti vaikus kyla ne iš prievartos ar įgūdžių rinkinio, o iš tinkamai sureguliuotų santykių su vaiku, pagrįstų stipriu emociniu ryšiu – prisirišimu. Ji atsiranda savaime, be ypatingų pastangų, gudravimų ar prievartos, kai viskas atitinka natūralią tvarką. Tėvystė visų pirma yra santykis. Stiprus tėvų ir vaiko ryšys aktyvina tėvų instinktus ir geriau nei bet kuris ekspertas nurodo, kaip auginti ir mokyti vaikus.

Tėvų galios paslaptis slypi vaiko priklausomybėje. Vaikai gimsta visiškai priklausomi ir nesugeba savimi pasirūpinti, todėl natūraliai kreipiasi į tėvus pagalbos. Galia vykdyti tėviškas pareigas remiasi ne tuo, kad vaikas turi daug poreikių, o tuo, kad jis, norėdamas juos patenkinti, kreipsis būtent į mus. Jei vaikas poreikių tenkinimo ieško ne pas tėvus, o kitur, tėvai praranda savo įtaką. Net ir svetimas žmogus gali tapti prisirišimo objektu, jei vaikas patiria artimumo trūkumą.

Prisirišimas – stiprus emocinis ryšys su vaiku– suteikia tėvams galią patraukti vaiko dėmesį, paskatinti jį geriems darbams, užsitikrinti jo pagarbą ir norą bendradarbiauti. Kai prisirišimas yra stiprus, vaikas natūraliai kreipia dėmesį į tėvus ir nori jiems įtikti. Vaikas savo pavyzdžiu pasirenka tik tuos, prie kurių yra stipriai prisirišęs. Vaiko troškimas įtikti tėvams suteikia jiems didžiulę galią. Šis noras motyvuoja vaiką klausyti ir stengtis būti geru.

Tačiau šią „supergalią“ galite prarasti, jei nusilps jūsų emocinis ryšys su vaiku. Skubančiame šiandienos pasaulyje turime vis mažiau laiko pabūti vienas su kitu. Vaikas instinktyviai ieško jėgos, artumo ir šilumos šaltinio, kad susiorientuotų aplinkoje. Jei nebūsite orientyru jo gyvenime, jis atsigręš į tuos, kurie yra arčiausiai – savo bendraamžius. Turėsite konkuruoti su bendraamžiais dėl savo vaiko lojalumo, prisirišimo ir įtakos. Vaikas negali vienu metu būti vienodai orientuotas į abi puses, ypač kai tėvų ir bendraamžių vertybės bei patarimai prieštarauja vieni kitiems. Jis bus priverstas pasirinkti, kieno vertybėmis ir kultūra vadovautis. Ar stiprus jūsų ryšys su vaiku? Atlikite testą „Ar mano ryšys su vaiku pavojuje?“

Kai tėvai turi pakankamai natūralios galios, kasdieniam auklėjimui reikia mažiau prievartos. Priešingai, galios trūkumas verčia tėvus griebtis jėgos, kelti balsą ir naudoti įvairias auklėjimo technikas, kurios iš esmės yra kyšiai ar grasinimai.

Tačiau ne viskas prarasta, jei jaučiate, kad dėl savo vaiko prisirišimo ir lojalumo konkuruojate su jo bendraamžiais. Taip nutiko net gerbiamam ekspertui ir knygos autoriui. Knygoje jis aprašo, kaip sugebėjo atkurti artimą ryšį su savo dukromis. Keletą patarimų rasite įraše „Mano paauglys tapo nesukalbamas. Ką daryti?“

10 % nuolaidos kodas NSV galioja dar

Gordon Neufeld, Gabor Maté NEPRARASKIME SAVO VAIKŲ

Šiuolaikiniai tėvai jaučiasi turintys vis mažiau įtakos savo vaikams. Dėl jų dėmesio ir lojalumo jie konkuruoja su bendraamžiais, prekybininkais ir socialiniais tinklais. Kas sukėlė šią tėvų įtakos krizę ir kaip vėl prisijaukint savo sūnus ir dukteris, įtvirtinti tinkamą hierarchiją namuose, leisti vaikams jaustis saugiais ir suprastais, susigrąžint jų ištikimybę ir meilę.

Kiti įrašai šioje kategorijoje

Netikėta kliūtis auklėti vaikus

Jei norime, kad mums pavyktų išugdyti, paguosti, pamokyti ir nukreipti vaiką, jis turi būti imlus. Nėra taip, kad vaikai savaime pripažintų mūsų teisę juos auklėti vien todėl, kad esame suaugę, arba vien todėl, kad juos mylime ar manome žiną, kas jiems yra geriausia, ar kad rūpinamės jų poreikiais.

You were not leaving your cart just like that, right?

Paliekate savo krepšelį?

Gal norėtumėte išsaugoti savo krepšelį ir baigti pirkimą vėliau? Galbūt net atsiųsime jums nuolaidos kodą.

10 % nuolaidos kodas NSV galioja dar
10 % nuolaida su kodu KGNT galioja dar: