Gordon Neufeld, Gabor Maté NEPRARASKIME SAVO VAIKŲ

(3 pirkėjų atsiliepimai)

Šiuolaikiniai tėvai jaučiasi turintys vis mažiau įtakos savo vaikams. Dėl jų dėmesio ir lojalumo jie konkuruoja su bendraamžiais, prekybininkais ir socialiniais tinklais. Kas sukėlė šią tėvų įtakos krizę ir kaip vėl prisijaukint savo sūnus ir dukteris, įtvirtinti tinkamą hierarchiją namuose, leisti vaikams jaustis saugiais ir suprastais, susigrąžint jų ištikimybę ir meilę.

16,90 

Turime (galime užsakyti)

Šiuolaikiniai tėvai jaučiasi turintys vis mažiau įtakos savo vaikams. Dėl jų dėmesio, lojalumo ir meilės jie konkuruoja su bendraamžiais ir socialiniais tinklais. Daugelis tėvų būna pritrenkti išgirdę, kaip šiurkščiai ir nemandagiai su jais kalba jų atžalos. Kodėl stiprėjantys santykiai su bendraamžiais verčia vaikus jausti priešiškumą savo tėvams?

Atsakymą pateikia dvipolis prisirišimo pobūdis. Žmogiškasis prisirišimas panašus į savo fizinius atitikmenis materialiame pasaulyje, tokius kaip magnetizmas. Magnetizmas yra poliarizuotas – vienas polius traukia kompaso rodyklę, kitas – atstumia.
 
Vaikas, siekiantis artumo su kuriuo nors žmogumi, greičiausiai atstums tuos, kuriuos laiko to asmens konkurentais. Panašiai ir suaugusieji, užmezgę naujus romantiškus santykius, gali staiga imti nebepakęsti savo ankstesnių mylimųjų.
 
Pasikeitus prisirišimo krypčiai, anksčiau mums buvę artimi žmonės ūmai gali tapti niekintini ir atgrasūs. Tokie pokyčiai gali įvykti gluminančiu greičiu: daugeliui tėvų yra tekę guosti savo vaiką, parėjusį namo su ašaromis akyse, susierzinusį ir nuliūdusį, nes jį netikėtai atstūmė jo „geriausias“ draugas ar draugė.
 
Dauguma mūsų intuityviai suvokia dvipolę prisirišimo prigimtį. Mes žinome, kaip greitai trauka gali virsti atstūmimu, simpatija – antipatija, branginimas – panieka, meilė – neapykanta. Tačiau nedaugelis supranta, kad tokios stiprios emocijos ir jausmai iš tikrųjų yra tik dvi to paties medalio pusės.
 
Stiprėjant orientacijai į bendraamžius, didėja ir atitolimas nuo tėvų bei visos iš to kylančios problemos. Šiuolaikiniai vaikai ne tik atsigręžia į savo bendraamžius, bet aktyviai ir energingai nusigręžia nuo tėvų. Prisirišimas neišvengiamai būna šališkas. Kuo stipriau vaikas prisirišęs prie vienų žmonių, tuo labiau nukentės santykiai su kitais.
 
Šiandieniniame pasaulyje tėvai ir vaikų bendraamžiai pernelyg dažnai tampa konkurentais – kaip įsimylėjėliai, besivaržantys dėl tos pačios mylimosios.
 
Vaikų susvetimėjimas su tėvais nereiškia charakterio trūkumų, įsišaknijusio grubumo ar elgesio sutrikimų. Jis atsiranda tada, kai prisirišimo instinktai nukreipiami netinkama linkme.
Tarptautinis vaiko raidos autoritetas dr. Gordon Neufeld ir bestselerių autorius dr. Gabor Maté įvardija vieną priežastį, sukėlusią šią tėvų įtakos krizę: šiuolaikiniai vaikai vertybes, tapatybę ir elgesio normas perima iš bendraamžių. Ši „orientacija į bendraamžius“ kenkia šeimų sanglaudai, trikdo įprastą vaikų psichologinę raidą ir skatina agresyvią bei seksualizuotą paauglių kultūrą. Vaikai tampa labai konformistiški, nejautrūs ir susvetimėję, jiems nėra nieko svarbiau nei būti „kietais“.

Autoriai paaiškina, kaip vėl prisijaukint savo sūnus ir dukteris, įtvirtinti tinkamą hierarchiją namuose, leisti vaikams jaustis saugiais ir suprastais, susigrąžint jų ištikimybę ir meilę. Autoriai taip pat nagrinėja naujus iššūkius, kuriuos tėvams kelia skaitmeniniai prietaisai ir socialiniai tinklai. Padėdami pažadint įgimtus instinktus, Neufeld ir Maté įgalina tėvus atlikti tai, kam buvo pašaukti: būti išminties, saugumo ir paguodos šaltiniu savo vaikams.

Knygoje NEPRARASKIME SAVO VAIKŲ taip pat skaitykite:

  • Orientacijos į bendraamžius reiškinys
  • Sabotažas: kaip orientacija į bendraamžius trukdo auklėti vaikus
  • Užstrigę vaikystėje: kaip orientacija į bendraamžius sustabdo sveiką vaiko raidą
  • Kaip neprarasti ryšio su savo vaikais (arba kaip jį atkurti)
  • Kodėl tėvų įtaka vaikams vis silpnėja
  • Kaip tėvystės/motinystės instinktas padeda atrasti tinkamą būdą elgtis su vaiku
  • Kodėl priraišumo santykis su vaiku yra toks svarbus
  • Kaip vaiko prigimtis gali atsisukti prieš mus pačius
  • Kokią vieną priežastį turi įvairūs paauglių elgesio sutrikimai
  • Kodėl bausmės už netinkamą elgesį ne visada yra geriausia išeitis
  • Kaip apsaugoti vaikus nuo netinkamos bendraamžių įtakos
  • Kaip atkurti nusilpusį ar nutrūkusį prieraišumo santykį su vaiku
  • Kaip neprarasti savo vaikų interneto, mobiliųjų telefonų ir vaizdo žaidimų eroje

Papildoma informacija

Svoris 0,4500 kg
ISBN

978-609-8153-10-1

Išleista

2017

Apimtis

322 psl.

3 atsiliepimai apie Gordon Neufeld, Gabor Maté NEPRARASKIME SAVO VAIKŲ

  1. Natalija

    Viena vertingiausiu knygu tevu ir vaiku santykiu tema.

  2. Aleksandra (įsigijo produktą)

    Labai gera knyga suprasti savo šiuolaukinius vaikus ir neprarasti ryšio su jais.

  3. Atsiliepimas

    Labai labai daug puslapių apie tai, kokia didžiulė problema yra ryšio praradimas ir tik knygos pabaigoje keletas realių patarimų problemai spręsti.

Parašyti atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Paliekate savo krepšelį?

Gal norėtumėte išsaugoti savo krepšelį ir baigti pirkimą vėliau? Galbūt net atsiųsime jums nuolaidos kodą.

2 € nuolaidos kodas pilnatve galioja dar
15 % nuolaidos kodas 2F5 galioja dar
15 % nuolaidos kodas 29GA galioja dar