Pažink save

Jei pastarosiomis dienomis teko prisistatyti nepažįstamų žmonių grupėje, turėjai aiškiai pajusti spustelėjimą savo smegenyse. Pala, pala, greitai sunumeruoji save: kas aš esu dabar? Žmona, mama, dukra, darbuotoja, studentė? Šis paprastas klausimas iš tiesų nėra toks jau paprastas. Pasirodo, gyvenimo tėkmėje esame linkusios susitapatinti su savo funkcijomis ir vaidmenimis ir taip pamirštame, kas buvome ar kas esame. Tereikia vaikams išeiti iš namų… O jei palieka vyras, prarandi darbą…

Ne vienas žmogus tokiomis dienomis nori pabaigti gyvenimą. Toks begalinis pasimetimas užgula tavo sielą.

Tiesa ta, kad pasibaigus vaidmeniui (visai kaip aktoriui teatre) mūsų esmė nepasikeičia. Juk tai tik vaidmuo, funkcija. Tu lieki su viskuo, kas esi TU, vienintelė, nepakartojama.

Tačiau kaip nepakliūti į savo tapatybės krizę, priverčiančią žmogų gultis į psichiatrinę ligoninę ar net žudytis. Kaip nesusitapatinti su laikina užduotimi?

Kaip svarbu įvardyti ir pažinti save tikrą, be vaidmenų ir funkcijų.

Kaip svarbu pažinus leisti sau būti moterimi, žinančia, kas patinka ir kas ne.

Kaip svarbu mylėti save.

Beje, šis teiginys ne vienai sukelia suveltą klausimėlį: mylėti save? Ar čia jau ne per daug? Argi ne taip elgiasi egoistai? Argi mums nereikėtų atsikratyti šio bjauraus polinkio?

Ši painiava ima pamažu narpliotis prisiminus Šv. Rašte randamą įsakymą: mylėk savo artimą kaip save patį.

Ar gali mylėti kitą nemylėdamas savęs? Ar gali būti kitam dosnus gailėdamas sau? Ar gali atleisti kitam pirma neatleidęs sau?
Šiame numeryje tavęs laukia keletas skirtingų straipsnių, kaip moterys keliauja savęs pažinimo keliu ir mokosi save mylėti tikrą, nepagražintą.

Menininkė Jurga Juodytė gydo moteris piešdama jų kūnus, neapdorotus skalpelio ar botulino. Pasirodo taip galima susidraugauti su kūnu ir būti dėkingam už visus jo vingius ir bangas.

Loreta Gema Baltaduonė, anglų kalbos vertėja, pamilo save, kitus ir Dievą, leisdama sau pasitraukti nuo miesto šurmulio ir auginti avis ir rožes. Bet visko neišpasakosiu.

Nagi, pasiskaityk pati,
Tavo Aušrinė

Paliekate savo krepšelį?

Gal norėtumėte išsaugoti savo krepšelį ir baigti pirkimą vėliau? Galbūt net atsiųsime jums nuolaidos kodą.

Jūsų krepšelyje:
Krepšelyje nėra prekių!
Tęsti apsipirkimą