Išmintis taip pat vertinga, kaip vertingas paveldas

Retai kada pasijuntu galinti pasigirti išmintimi. Regis, geriau kalbėti apie ką nori, tik jau ne apie ją. Ji atrodo pernelyg pretenzinga, nuo žemės pakylėta.

Man daugiausia nerimo kelia baimė iššvaistyti savo dienas. Juk vieną kartą jų saikas tikrai pasibaigs. Senajame Testamente Mokytojo knygoje sakoma: viskas tik rūkas…

Tikrai suprantu, kad jausmas, jog rytoj bus kaip buvę namai, tėvai, vaikai, vyras, draugai, atlyginimas… – tikrai rūkas. Dingtelėjo mintis, kad kitas žmogaus vardas galėtų būti švaistytojas.

Kažkas suskaičiavo, kad jei tau šiandien trisdešimt, tai po 600 mėnesių sukaks aštuoniasdešimt. O kiek mėnesių liko, kol tavo vaikai išeis ir paliks namus? Aš išėjau studijuoti, kai man buvo aštuoniolika. Manau, kad manęs laukia toks pat likimas. Nervingai suskaičiuoju metus, tada mėnesius. Iki mano vyresnėlė baigs mokyklą liko 3 metai, 4 mėnesiai. Supaprastinu: 40 mėnesių. Vargu ar gausiu daugiau laiko džiaugtis ja rytais ir popiet sulaukti grįžtančios iš mokyklos. O kiek mėnesių sūnus prašys vakarais kasyti jam nugarą, o mažoji dukra dainuoti lopšinę?.. Kiek vakarų man dar duota užmigti šalia savo vyro?

Staiga pamanau, eisiu į smėlio dėžę, kur žaidžia mano mažylė, ir „suvalgysiu“ jos iškeptą smėlinį pyragaitį, jai nematant žvilgsniu fotografuosiu jos judesius ir atmintin įrašinėsiu jos čiauškėjimą: „Žiūrėk mama, čia mūsų makaronai, o čia – šokoladinis tortas…“ Tada nusėlinsiu pažiūrėti, kaip pamokas ruošia mano vyriausia, ir atsargiai paliesiu jai plaukus. Dabar nusileisiu laiptais ir pažiūrėsiu, kaip mano žmogus ritmingai maigo kompiuterio mygtukus uždirbdamas mums pieną ir sūrį… Pabučiuosiu jam į kaklą.

Tuomet eisiu virti jiems vakarienės. Šįkart nedejuodama. Rytoj bus dar viena vakariene mažiau nei man buvo duota.

Su meile, Aušrinė

Svarbu: palaukite keletą sekundžių, kol įsikels failas, tuomet spustelėkite ant paveikslėlio ir atversite didesnį langą. Apatiniame meniu pasirinkite norimą puslapį, tuomet dar kartą spustelėkite ekrane ir atversite žurnalą tikruoju dydžiu, kurį patogu skaityti.

Paliekate savo krepšelį?

Gal norėtumėte išsaugoti savo krepšelį ir baigti pirkimą vėliau? Galbūt net atsiųsime jums nuolaidos kodą.