Pirmadienis, pirmoji mėnesio diena, dvi savaitės iki svarbių iškilmių ir, žinoma, pirmoji naujų metų diena – puikus metas keistis. Neabejoju, kad jau dabar eidamos gatve ir jausdamos švenčių pakylėtumą bei maloningą naujų metų dovaną atsinaujinti ne viena apie tai pagalvojame… ir galbūt prisimename aną įspūdingą moterį, kuri tądien pradvelkė pro mus nuostabiu aromatu – ji ori, bet veide, kitaip nei daugelio šiuolaikinių ponių, nematyti išdidumo, jos eisena grakšti ir lengva, šukuosena nekrintanti į akis, bet nepriekaištinga, o akyse ramybė ir gerumas – viskas atrodo taip žavingai natūralu. „Kilnioji, – pamanome, – tai įgimta elegancija…“

Šis vaizdinys dingsta ir mes vėl grįžtame į savo galbūt kiek niūresnę tikrovę. Ar tą akimirką, kad ir kaip norėdamos būti panašios į matytą moterį, nepamanome, kad eleganciją ir kilnumą nulemia tik puikus auklėjimas ir „mėlynas kraujas“? „Per vėlu, ne man… Aš galiu pasitempti šventei, ypatingam laikotarpiui, bet tai niekada netekės mano krauju…“

Ar niekada nepagalvojote, kad elegancija ugdoma? Esu kaip niekada tvirtai įsitikinusi, kad moteriškumas, elegantiška elgsena ir kilnus charakteris laukia

galimybės pražysti kiekvienoje moteryje, nes tai glūdi jos prigimtyje. Nagi, atidžiau pažvelkime į moterį, palikusią tokį įspūdį. Tokia moteris žavi, stebina ir praturtina aplinkinius. Jos moteriškumas švelnus ir trapus, jis matyti iš išvaizdos, manierų, elgesyje justi žavingas paklusnumas, priklausomybė nuo stipresniosios lyties. Joje nėra nieko vyriško, priešingai, ji paryškina vyrų ir moterų skirtumus, o ne juos paneigia. Moteriškumui nebūdinga ir vyriška agresija, noras rungtyniauti, bebaimiškumas ar jėga. Moteriškumas, būdamas išskirtinis, žadina pačius švelniausius, romantiškiausius vyro jausmus.

Be abejonės, moteriškumas neatsiejamas nuo nuolatinio dėmesio savo išvaizdai. Elegantiška moteris kruopščiai prižiūri savo plaukus, veidą, figūrą ir aprangą. Norint atrodyti moteriškai nebūtina sekti paskutinę madą ar lankytis prabangiuose salonuose. Tereikia paryškinti moteriškumą. Atkreipkite dėmesį į drabužio audinį. Šiurkštus, niūrių spalvų audinys neatspindės jūsų švelniausių bruožų, o pastelinės, švelnios, švarios ir sodrios spalvos suteiks moteriškumo. Drąsiai rinkitės šifoną, aksomą, atlasą, šilką ir kitus audinius. Svarbus ir audinio raštas ar piešinys. Jokiu būdu nenešiokite ryškių, akį rėžiančių spalvų audinių ar medžiagų su kvailais piešiniais. Audinio piešinys negali užgožti pačios moters, jo spalvingumas turi atskleisti jos švelnumą, kuklumą ir moteriškumą.

Prižiūrėkite ir puoselėkite savo kūną, plaukus ir drabužius – jų išvaizda nusako ir jūsų vidinę būklę. Pamilkite tai, kas esate, švelniai rūpinkitės tuo, ką turite. Minutėlę stabtelėjusi prie veidrodžio žvilgtelėkite ir pasitaisykite šukuoseną, drabužius, galbūt pakoreguokite makiažą ir būtinai nusišypsokite!

Nepamirškite, kad jūsų išvaizda daro įtaką ir savijautai. Kai skiriate dėmesio sau, atrodote moteriškai, pakyla jūsų savivertė, jaučiatės tvirtesnė.. Išorinis moteriškumas formuoja ir moterišką elgesį – kūno judesius, eiseną, kalbėseną, gestus, balso skambesį, veido išraišką ir juoką.

Stebėkite savo rankas: venkite šiurkščių, staigių judesių, nemojuokite jomis ir pasistenkite nenaudoti jų išraiškai sustiprinti. Niekuomet nebelskite į stalą norėdamos pabrėžti savo mintį, netapšnokite žmogui per petį ir išmokite paduoti ranką vyrams – rankos paspaudimas turi būti švelnus, bet tvirtas.

Atkeipkite dėmesį į savo eiseną. Pasistenkite, kad žingsniai nebūtų sunkūs ir platūs kaip vyrų, nemėgdžiokite modelių eisenos – tai atrodys tiesiog kvailai. Eikite lengvai, grakščiai, natūraliai, nesulenktomis kojomis.

Gerą arba blogą įspūdį dažnai sukelia balsas. Jeigu matote, kad jis gadina bendrą jūsų įvaizdį, pakoreguokite jį. Nekalbėkite per garsiai. Teneskamba jūsų balse vyriškas dalykiškumas arba demonstratyvus bebaimiškumas. Niekam nepatiktų šiurkštus, garsus ar vulgarus moters balso tonas, kaip ir neaiškus niurnėjimas, nykus, monotoniškas balsas, skambantis rečitatyvu, nes tai daro įspūdį, kad už balso slypi toks pat neįdomus ir niūrus charakteris. Tegu jūsų balsas bus švarus ir kintančių intonacijų. Jeigu jis dreba arba skamba sausai, galbūt miegate atvira burna ir tai pažeidė stygas. Miegamajame pabandykite pasikabinti drėgną rankšluostį. Balsas priklauso ir nuo mitybos, o ką kalbėti apie rūkymo daromą žalą. Kad pagerintumėte balso skambesį, būdama viena garsiai ir išraiškingai skaitykite knygą.

Ar jūsų kartais neišmuša iš vėžių kitų žmonių juokas? Stebėkite, kaip juokiatės pati. Stenkitės nesijuokti garsiai, plačiai neišsižiokite, neatloškite galvos, neplokite ar netapšnokite sau per klubus, nekikenkite. Tegu juokas netampa isteriška linksmybe. Nešvilpkite. Tiesiog nedarykite nieko, kas būtų šiurkštu ar vulgaru. Jei išvengsite visų šių kraštutinumų, jūsų juokas bus malonus, negąsdins ir neerzins šalia esančių.

Veidas, žinoma, taip pat daug pasako apie mūsų vidinį žmogų. Pasistenkite nesiraukyti, neleiskite sau šiurkščios veido išraiškos, nekandžiokite lūpų ir nenuleiskite lūpų kampučių. Veido išraiška kyla iš žmogaus charakterio, tad jeigu jis švelnus, jūs lengvai ir natūraliai suteiksite jam švelnumo ir šiltumo. O jeigu jūs šiurkšti, kritiška ir nekantri, jums nebus lengva paslėpti šių savybių ir jos nepastebimai pasirodys jūsų veide. Jeigu susiduriate būtent su šia problema, pradėkite nuo savo būdo. Vadovaukitės sveika gyvenimo filosofija, grindžiama moralės vertybėmis. bendraudama su žmonėmis mokykitės takto, atlaidumo ir kantrybės. Gludindama charakterį stebėkite savo veido išraišką. Sąveika bus abipusė.

Švelnią moters prigimtį paryškina ir gebėjimas kalbėti maloniai, kartais net vaikišku tonu. Tai matyti moteriai žaidžiant su mažyliu. Kiek daug tuomet girdėti nuoširdaus vaikiškumo, mažybinių žodelių ir švelnumo. Puiki elegantiškos moters savybė yra kerintis ramumas. Šios ramios ir taikingos būsenos įsikūnijimas – prie židinio gulinti katė. Jei galėtume paliesti šį ramumą, jis turbūt būtų panašus į aksomą. Tokios būsenos priešingybė – nervingumas, susijaudinimas, įprotis griaužti nagus ar pirštais kedenti plaukus. Atsikratykite tokių įpročių.

Stebėkite, kaip kalbate. Elegantiška moteris niekuomet nešneka per daug. Žiūrėkite, kad kalba nesisuktų vien apie jus – jūsų namus, vyrą, vaikus, problemas ir laimėjimus. Venkite tuščių pokalbių apie nereikšmingus dalykus, neduodančių peno nei protui, nei širdžiai. Be abejonės, jūsų pokalbyje neturėtų būti šiurkščių, vulgarių žodžių, griežtumo, kritikos ar kategoriškumo. Stenkitės, kad tai, ką sakote, būtų švelnu, geranoriška, pripildyta meilės.

Neaptarinėkite kitų žmonių nelaimių ir ypač venkite tokių pasakymų, kaip „ką gi, jis to nusipelnė“ arba „galima buvo numatyti tokią baigtį“. Kaip galėdama ginkite žmogų, taip savyje kurstysite užuojautą ir supratingumą. Nesmerkite nepatinkančių žmonių. Prieš kalbėdamos apgalvokite, ką norite pasakyti. Venkite negatyvių pastabų – jūsų kalba turi pabrėžti jūsų švelnumą, kantrybę, gailestingumą, supratingumą ir pakantumą kitai nuomonei. Niekuomet negailėkite gražių, maloningų žodžių savo artimiesiems. Dovanokite žodžius, kurie įkvėptų, palaikytų, padrąsintų ar tiesiog leistų jiems pasijusti saugiems ir jūsų mylimiems. Nemanykite, kad viskas savaime suprantama, sakykite žmogui tokius padrąsinimus, kaip „aš didžiuojuos tavimi“, „tu puikiai susitvarkai“, „tau pasiseks“, „puikiai atrodai“ ir panašiai.

Moters kilnumas yra vienas svarbiausių moteriškos prigimties požymių, jis visuomet yra gero auklėjimo rezultatas. Tai reiškia, kad moteris yra taktiška, sąmoninga, diplomatiška, dėmesinga kitiems, suprantanti, ką jaučia esantis šalia. Ji ori, geraširdė ir turi gerą skonį. Elegantiška moteris stengiasi nenuskriausti kito, niekada sau neleidžia būti šiurkščiai, nemandagiai, ji kalba gerai parinkdama žodžius. Trokšdama būti elegantiška, kilnios dvasios niekuomet nepertraukite kito žmogaus, nepradėkite temos, kuri gali priversti pokalbio dalyvius pasijusti nejaukiai, nesistenkite perimti pokalbio iniciatyvos ar pasukti jo savęs link. Niekada nekalbėkite apie kitus nepagarbiai ir nereikškite savo nuomonės atvirai, griežtai ar šiurkščiai, net tada, kai jaučiatės teisi.

Be abejonės, kilniai moteriai nedera pasakoti gašlių anekdotų. Nekrapštykite nosies, nesikasykite ir nešniurkščiokite kitų žmonių draugijoje. Būkite mandagios su kiekvienu, kurį sutinkate savo kelyje, neatsižvelgdamos į amžių, finansinę ar socialinę padėtį. Niekada nerodykite abejingumo žmogaus nuomonei ir nevertinkite žmogaus veiksmų ar žodžių iš aukšto. Būkite jautrios žmogaus idėjoms, tradicijoms, religiniams papročiams ar gyvenimo būdui. Kiekvienas žmogus vertas pagarbos. Kuo labiau gerbiate kitus žmones, tuo brandesnė esate asmenybė. Jūsų sugebėjimas reikšti nuoširdų džiaugsmą bendraujant su žmonėmis, kilnus ir pagarbus jų gyvenimo būdo supratimas tik atskleis gerą jūsų auklėjimą. Be to, išmokite gerbti kito žmogaus entuziazmą. Negesinkite jo, net jei manote, kad idėja prasta. Jeigu kažkas džiaugiasi kąsneliu ledų, nesugadinkite jam apetito pareikšdama: „negaliu pakęsti tokių ledų.“ Atvirkščiai, dalinkitės žmogaus entuziazmu, pritarkite jam.

Elegantiška ir žavi moteris nebūtinai graži. Jeigu moteris švelni, maloni, džiaugsminga ir jeigu elgiasi su kitais meiliai, yra tvarkinga ir dorovinga, kas ims ieškoti joje klasikinių grožio bruožų? Galbūt jos nevadins gražuole, bet žmonės įvertins jos gyvybingumą, įžvalgumą, rafinuotumą, patrauklumą, malonumą, linksmumą ir visa kita, kas taip traukia.

Nelaukite ypatingų dienų, progų ar švenčių, manydamos, kad nuo kada nors radikaliai pakeisite gyvenimą ir save. Kilni širdis jau dabar yra kiekvienoje iš jūsų nepaisant to, kaip jus auklėjo, kokioje aplinkoje augote ar esate dabar. Žadinkite tai, kas geriausia jumyse, po truputį, kasdien ir stebėkite, kaip švelniai skleidžiasi gležna, švelni, tiesiog elegantiška asmenybė.

Parengė Eglė Kuznecova
Parengta pagal Helen Andelin knygą
„Fascinating Womanhood“

Paliekate savo krepšelį?

Gal norėtumėte išsaugoti savo krepšelį ir baigti pirkimą vėliau? Galbūt net atsiųsime jums nuolaidos kodą.

Jūsų krepšelyje:
Krepšelyje nėra prekių!
Tęsti apsipirkimą